Rosa Maria Mystica

    A Zarándok-madonna
    A világon nagyon sokfelé ismerik az ún. Zarándok-madonnát. A jellegzetes kiképzésű szobrok Magyarországon is régóta közkedveltek. Híveink igaz ragaszkodással és szeretettel viszik házukba, s imádkoznak előtte. A Zarándok-madonna szobrok különféle méretben, de azonos kivitelben készültek. Jellemző rájuk az összetett kéz és a három (fehér, piros és aranysárga) rózsa mell magasságában. A felirat (Maria Rosa Mystica) jelentése: Titkosértelmű Rózsa. (A rózsák a Szent Szűz világhoz intézett három legfontosabb kérését jelentik: a fehér az imát, a piros az engesztelést és vezeklést, az aranysárga pedig a bűnbánatot.)
 
    A Rosa Maria Mystica-szobrok története
    A Rosa Maria Mystica-szobrok története az olaszországbeli Montichiarihoz fűződik, ahol egy ápolónővér, Pierina Gilli kapta meg a Szent Szűztől mindazokat a tudnivalókat, amelyeket a világgal ismertetnie kellett. A látnok 1947 tavaszától 35 alkalommal találkozott égi anyánkkal. Pierina természetesen leírta élményeit és mindazokat a közléseket, amelyekkel a Szent Szűz megbízta.
 
    A montichiaribeli eseményekből is világosan láthatjuk, mennyire találékony a Boldogasszony szeretete, s mi mindenre képes azért, hogy felrázza a bűnében tespedő világot. Egyik helyen az Egyház Anyja így panaszkodott: „Mennybe felvitelem után mindig mint anya és mint közvetítő álltam isteni Fiam, Jézus Krisztus és az egész emberiség közé. Az évszázadok alatt milyen sok kegyelmet... mennyi jótettet adtam..., mennyi büntetést visszatartottam..., hányszor látogattam a földre, hogy üzenetet hozzak... de az emberek tovább folytatják az Úr megsértését...” Majd így folytatja: „imádkozz, imádkozz leányom, és másokkal is imádkoztass...! Óh, az emberiség rohan, rohan a nagy pusztulása felé...! Sok lélek megy veszendőbe...”
 
    A Szent Szűz valamennyi jelenésének, üzenetének ez a legfontosabb mondanivalója. Sok lélek megy veszendőbe, s ezt a folyamatot mindenképpen meg kell állítani. A jelenés asszonya felszólítja Pierinát: „Mondd meg mindenkinek, hogy imára van szükségem. Imára, hogy Isten gyermekei visszatérjenek a hithez és az Isten szeretetéhez. Az idők sötétek lesznek, zűrzavarral és rémülettel telve. De ha imádkoznak és vezekelnek, akkor ez az anyai Szív kiesdi az Úrtól..., hogy visszatérjen a világosság, a szeretet és a béke az egész világra... Pierina! Mondd meg mindenkinek: elvárom közreműködésüket...”

     Láthatjuk, az Egyház Anyjának felhívása egyre sürgetőbb, mindenkit meghív a lélekmentésre. A vállalkozó szellemű hívek fáradozása az ígéretek szerint megtermi gyümölcsét és jutalmát. „A legfeltűnőbb csoda gyermekeim visszatérése lesz az igaz hithez! Az Úr valóságos szeretetéhez! Ezt követi majd az újraegyesülés és béke az egész világnak!” Az üzenetekből kitűnik, hogy mindaz, aki megfogadja a Szűzanya felhívását, nagy kegyelmek várományosa. Új elemként jelenik meg az üzenetek terjesztőinek szóló ígéret: „Az Úrtól túláradó áldást kérek minden gyermekemre, aki segít, hogy engem jobban szeressenek, megismerjenek és bátran dolgoznak azon, hogy kívánságaimat, amelyeket kinyilvánítottam, teljesítsék. Mindannyiuknak anyai szeretetemet ígérem az Úr áldásával... áldásom szálljon minden gyermekemre, aki engem szeret és segít, hogy mások is szeressenek!”

     A Zarándok-madonna befogadása és körbehordozása a Szent Szűz szavai szerint sok kegyelem forrása. (Egyes források szerint a hajlékra is védelmet jelent, amely befogadja őt.) „Ahová csak elviszik a Zarándok-madonnát, oda én magam érkezem valóban, angyalok egész serege kísér, akik magasztalják az Urat... oda magammal viszem az Úr kegyelmét és anyai szívem szeretetét. Kívánatos, hogy még több otthon adjon néhány napra szállást Magyarországon is a Mária- szobornak, és imádkozzanak előtte.
 
    Isten csodálatos gyógyulásokkal, forrás fakasztásával (Fontanelle) és feltűnő megtérésekkel igazolta Pierinát. A Szent Szűz a következő kérések tolmácsolására kérte a látnokot:
    
     1.) A Boldogasszony minden jelenés alkalmával hangoztatja az imára, a bűnbánatra és az engesztelésre szóló felhívását.
     2.) Minden hónap 13. napja Mária-nap legyen.
     3.) Július 13-a legyen a Rosa Maria Mystica ünnepe.
     4.) Aki csak teheti, október 13-án, az engesztelő szentáldozás világnapján járuljon szentáldozáshoz.
     5.) December 8-án dél körül tartsuk meg a kegyelem óráját (szentségimádás, engesztelőóra, szentmise stb.) a világ üdvéért.
     6.) Akinek módjában áll, menjen vezeklő zarándoklatra a fontanellei forráshoz.

     Rosa Maria Mystica üzenet elfogadottsága
    Igen sok püspök és pap elfogadta a Rosa Maria Mystica üzenetét. Azt is elmondjuk, hogy a Zarándok-madonna szobra a világ számos templomának főoltárán kapott helyet. XXIII. János pápa 1962. május elején, VI. Pál pápa pedig 1969. május 5-én és 1972. április 30-án mondott beszédeiben felszólította a híveket, hogy a Szűzanyához, mint a Rosa Mysticához forduljanak. (1975. október 7-én VI. Pál pápának is ajándékoztak egy Mystica-szobrot.) A Rosa Maria Mystica-szobrok és a róluk készült képek közül 1977. és 1989. között 63 könnyezett 22 országban.
 
    Az elkészített Rosa Maria Mystica-szobrokat Montichiariba, a jelenés helyére szállítják, s itt a látnok szerint első szombaton délben a Szent Szűz megáldja azokat. Ezeket a fontanellei forrásnál megáldott szobrokat korábban Essenből lehetett beszerezni.   A szobrokat sorszámmal látták el. Számuk 1989-ben 600,  2000-ben tízezer körül lehetett a világon. Ezeket a szobrokat az esseni központ  sorszámozta, s erről hiteles igazolást is mellékelt. Három méretben készültek: 30, 60 és 120 cm. A kisebb otthonokba, a középső már alkalmas templokba  is, a legnagyobbak jellemzően templomokba kerültek.A templomba kerülő szobrok költségeit egy időben egy derék német atya fedezte.

    A könnyező Mária szobrokról nyilván minden Mária tisztelő hallott. Figyelemre méltó, hogy 1977 és 1989 között világszerte 63 ilyen Rosa Mystica szobor, illetve a szoborról készült kép könnyezett, összesen 22 országban!

Könnyező Mária 1 Könnyező Mária 2
Könnyező Mária 4 Könnyező Mária 5
Könnyező Rosa Mystica szobrok

A galgahévízi Könnyező Szűzanya szobor is ebbe a szoborcsaládba tartozik. Erről  részletesen beszámoltunk.

Forrás: P. Antalóczi Lajos: Jelenések, üzenetek és a jövő. Kisboldogasszony Plébánia, Eger, 1991. 2. kiadás és 2000. 4. kiadás ( A hivatkozott kiadások között - az aktualizálás miatt - vannak  eltérések.)
Képek: Robert Ernst: Lexikon der Marienerscheiungen. Altötting/Obb., 1989. Anton Ruhland Verlag

VISSZA